Articles

Cinci luptători de tineret apăra IKWF titluri de campionat de Stat

(Youth1 Wrestling)“ Federația Illinois Kids Wrestling a găzduit campionatele lor anuale de stat peste week-end la
În
. Peste 800 de luptători din tot statul au concurat cu speranța de a câștiga premiul cel mare al Statelor. Ikwfchampionship rotator
cinci luptători, Michael McGee de 79 de lire sterline, Anthony Madrigal de 89 de lire sterline, Jason Renteria de 95 de lire sterline, Austin O Connor de 108 lire sterline și Jack Jessen de 147 de lire sterline și-au apărat fiecare campionatele de stat ikwf din 2012.
luând acasă campionatul pe echipe a fost Martinez Fox Valley Elite care a depășit Harvey Twisters Wrestling Club și Force Wrestling Club.
mai jos este o privire la rezultatele Diviziei Senior. Joshua Fiegel de la Crystal Lake Wizards a luat acasă campionatul de 74 de kilograme cu o decizie de 7-3 asupra lui Joe Ruffino de la St.Charles East Wrestling Club. Câștigarea premiului de consolare a fost Austin Rudsinski de la Lincoln Way Wrestling Club care l-a învins pe Shawn Sparcino din Southside Stallions 8-3.
79 de lire sterline
campionatul de 79 de lire sterline a fost acordat lui Michael McGee de la Force WC, care a înregistrat un record perfect de 4-0. McGee, care și-a apărat campionatul de stat IKWF din 2012, s-a distanțat față de Joey Melendez de Izzy Style School of Wrestling în meciul de titlu și l-a învins până la toamnă în 4:20. Hassan Johnson de la Harvey Twisters WC a câștigat prin decizia majoră 14-2 Lucas Van Poucke de Force WC în meciul de pe locul trei.
84 de lire sterline
Sean McKenna de Martinez Fox Valley Elite a câștigat un Campionat de stat 2013, când a învins Chase Bittle de Crusaders elită în meciul titlu de 84 de lire sterline. Luând acasă premiul de consolare a fost Peter Ogunsanya de Harvey Twisters în timp ce l-a învins pe Kolbe O Brien de la SCN Youth WC 13-1. 89 de lire sterline apărarea Campionatul său de stat 2012 IKWF a fost de 89 de lire Anthony Madrigal. Madrigal a înregistrat un record perfect de 4-0, care a inclus o victorie prin cădere în meciul de campionat asupra lui Brandon Ramos de la Bolingbrook Jr.Raiders în 4:20. Câștigarea medaliei de bronz a fost Drew McCoy Din Springfield Capitals Kids WC care l-a învins pe Ren Dazey din Mahomet Seymour Youth WC 4-3.
95 de lire sterline
Jason Renteria a folosit o victorie în prelungiri în meciul de campionat de 95 de lire sterline pentru a-și revendica al doilea campionat de stat IKWF consecutiv. Renteria a folosit o eliminare a prelungirilor pentru a-l învinge pe Nolan Baker din Xtreme WC, 4-2. Mohammed Taylor Din Harvey Twisters WC a capturat bronzul cu o victorie palpitantă de 3-2 ultimate tie-breaker Jack Mulay din Tinley Park Bulldogs.
101 de lire sterline
luând acasă onoruri de top în categoria de 101 de lire sterline a fost Dack Punke rebelilor Elite centrale. Punke a înregistrat un record perfect de 4-0 și l-a învins pe Yahya Thomas de Harvey Twisters în meciul pentru titlu, 6-0. Campionatul de consolare a fost câștigat de Jimmy McAuliffe din Tinley Park Bulldogs când a învins Bea Harrier 11-0.
108 de lire sterline
Austin O Connor a dominat consola de 108 de lire sterline în drum spre al doilea campionat consecutiv de stat ikwf. O inktiv Connor a ajuns în finală unde a învins Zachary Villarreal de Downers Grove WC de tech-fall 17-2. Julian Blanco din Martinez Fox Valley Elite a câștigat medalia de bronz cu o victorie prin cădere în 4:16 asupra lui Jesse Ellis. Anthony Cheloni de la SCN Youth WC a capturat campionatul de 115 kilograme când l-a învins pe Chris Betancourt de la Harvey Twisters WC prin decizia majoră 8-0. Juwan Robinson de la Jr. Raiders a câștigat campionatul de consolare cu o victorie cu 9-1 asupra Andrew Wenger din Dakota WC.
122 de lire sterline
Jaime Hernandez de Martinez Fox Valley Elite a câștigat campionatul de 122 de lire sterline când l-a învins pe al doilea loc, Datrelle Kozeluh, de la Cross Town WC, cu 5-0. Kordell Norfleet Din Harvey Twisters a câștigat medalia de bronz cu o decizie de 11-4 asupra lui Jaylen Shaw.
130 de lire sterline
campionatul de 130 de lire sterline a fost acordat lui Devin Donovan de la Villa-Lombard Cougars când l-a învins pe Andrew Okayama De La Force WC cu 5-3. Tyler Eggemeyer de la Panther Powerhouse WC a luat acasă premiul pe locul trei cu o victorie de 1: 33 prin cădere asupra lui Anthony Silva.
138 de lire sterline
care revendică onorurile Campionatului de stat de 138 de lire sterline a fost Johnny Mologousis de la Lions WC. Mologousis a înregistrat un record perfect de 4-0, inclusiv o decizie de 8-2 asupra Trent Rakers de Highland Bulldog WC în meciul pentru titlu. Nicholas Delporte din Pitbull Wrestling Alliance a câștigat campionatul de consolare când a învins Kyle Kalkbrenner 8-1. Martinez Fox Valley Elite a încoronat un alt campion când Jack Jessen și-a apărat campionatul de stat IKWF din 2012 când l-a învins pe Jake Lanning de la Pontiac WC în meciul de titlu de 147 de lire sterline cu 3-2. Câștigarea titlului de consolare a fost Rolliann Sturkey Din Little Huskies WC cu o decizie majoră de 15-7 asupra lui Adrian Cervantes. Jacob Warner de la Champaign WC a fost încoronat campion al categoriei de 156 de kilograme când l-a învins pe Cole Bateman de la Orland Park Pioneers cu 11-2. Matthew Wroblewski din Martinez Fox Valley Elite a câștigat medalia de bronz cu o eliminare a lui Zachary Blasioli în prelungiri pentru a câștiga cu 3-1.
166 de lire sterline
câștigătorul titlului de 166 de lire sterline a fost David Riojas din Force WC care l-a învins pe Zachery Nemec Din Arlington Cardinals WC printr-o decizie de 8-2. Caleb Adams din West Hancock WC a luat acasă medalia de bronz cu o decizie de 6-4 asupra Keenith Edgar din Chicago Crusaders WC. Hunter Crowley de la Mahomet Seymour Youth WC a câștigat campionatul de 177 de lire sterline când l-a învins pe subcampionul Jordan Shahrikian de la Hononegah WC cu 3-0. Campionatul de consolare a fost câștigat de Douglas Sheehan Din Palatine Panthers WC până în toamna anului 5:30 Steven Norman din Blackhawk WC. 189 de lire sterline Lakeland Predators WC a avut un campion încoronat atunci când George Bessette fixarea Alexander Crook de Broncos WC în doar: 27 de secunde. Nathan Schultz de West Carroll WC a câștigat medalia de bronz cu o decizie de 3-2 asupra Brett Nyswonger de Roxana Kids WC.
215 de lire sterline
campionatul de 215 lire sterline a fost câștigat de Blake Zalapi din Hononegah WC când l-a învins pe Joe Spivak în meciul de titlu cu 7-1. Pontiac WC, Hunter Bowles, a folosit o cădere de 2:16 Jack Simpson din Hoopeston Youth Wrestling pentru a câștiga titlul de consolare. 275 de lire sterline Christian Beck de Ww Tigers WC a câștigat titlul la categoria grea atunci când a învins Ricky Cantu de Vest Illinois All-Stars de toamna în: 18. Titlul de pe locul trei al parantezelor a fost câștigat de John Terry din Hononegah WC când l-a învins pe Daniel Dominiak 4-2.
pentru a vedea rezultatele complete ale evenimentelor, vă rugăm să faceți clic aici.
pentru cele mai up-to-data de tineret wrestling știri, ‘LIKE’ Youth1 Wrestling pe Facebook!
Urmați-ne și pe Twitter: @ Youth1Wrestling!